Praca tymczasowa wyróżnia się trójstronnym stosunkiem pomiędzy organizacjami pracy tymczasowej, pracownikami tymczasowymi oraz pracodawcami. Umowa o pracę z wszelkimi pochodzącymi z niej podstawowymi oraz dodatkowymi zobowiązaniami zawierana jest między biurem doradztwa pracy natomiast pracownikiem tymczasowym. Na przedsiębiorstwie pracy tymczasowej spoczywają wszelkie obowiązki pracodawcy.

Leasing pracowniczy więc odmiennie pracownik do wypożyczenia

Leasing pracowniczy to nic odmiennego, jak wynajęcie pracowników zatrudnionych w odmiennej spółce. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji najmu zatrudnionych, jakich oddelegowuje się do zrobienia danych działań. Można „wynająć” ich od odmiennego przedsiębiorstwa (spółki outsourcingowej) czy skorzystać z pomocy agencji zatrudnienia. To kolejne wyjście jest nierzadko widzianym rodzajem współpracy. W Polsce właśnie rozpoczyna wzbudzać dosyć duże zaciekawienie pośród pracodawców. Istotną kwestią do zawarcia leasingu będzie umowa zawierana zarówno poprzez pracownika, jak również korzystającego spośród leasingu pracodawcy.

Kiedy wykorzystuje się leasing pracowników

Leasing pracowniczy może być doskonałym wyjściem w sytuacjach, gdy chwilowo brakuje w spółce osób do realizowania aktualnych działań – część pracowników jest na urlopie czy zwolnieniu. Może również wykazać się, iż potrzebne jest zrobienie właściwej pracy lub rozwiązanie kłopotów, do jakich w spółce brakuje uprawnionych lub wyuczonych osób. Jeśli nie są to obowiązki powtarzające się, nie opłaca się wówczas zatrudnianie kolejnego pracownika na stałe. Dzięki leasingowi pracowniczemu zatrudniasz inne osoby tylko doraźnie, do momentu, aż ciężka sytuacja w spółce zostanie pokonana.

Ile kosztuje wynajęcia pracownika?

Leasing pracowniczy powoduje, iż przedsiębiorstwo może obniżyć oraz zoptymalizować własne wydatki. W takim wypadku firma nie ponosi wydatków połączonych z rekrutacją innego pracownika i zmniejsza stałe wydatki pracy w tymże ZUS-u oraz podatku. Wydatki wypożyczenia pracownika za pośrednictwem agencji pracy zależne są od paru elementów, połączonych w głównej mierze ze stanowiskiem pracy i umiejętnościami zespołu. Wpływ na cenę ma też marża, wydatek najmu można otrzymać już od 19,50 zł za godzinę pracy. System płatności dla leasingu pracowniczego jest wsparty o dobre ceny leasingowe. W wydatek najmu pracowników wliczone są wszelkie wydatki najmu ludzi są dodatkowe, w tymże m.in. stawki ubezpieczeniowe, chorobowe, wypadkowe, zaliczka na podatek dochodowy, natomiast również marża agencyjna.