Krajowa Informacja Podatkowa jest specjalną infolinią, dzięki której można uzyskać szereg porad z zakresu prawa podatkowego. Poszukujesz porady podatkowe we Wrocławiu? Od teraz można uzyskać poradę podatkową bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdujemy. Wystarczy, że połączymy się ze specjalną infolinią. W niniejszym artykule doradzamy, jak uzyskać informację od Krajowej Informacji Podatkowej. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury! 

Krajowa Informacja Podatkowa – co to takiego? 

Krajowa Informacja Podatkowa zaczęła funkcjonować w 2006 roku. Począwszy od 2017 roku działa ona jako Krajowa Informacja Skarbowa. Dzięki niej można uzyskać odpowiedź na pytania dotyczące służby celnej oraz interpretacji przepisów podatkowych. Wszyscy konsultanci zatrudnieni przez tę instytucję są ekspertami, którzy z pewnością udzielą nam dokładne oraz wyczerpujące informacje na interesujący nas temat. Przedsiębiorcy niezwykle często potrzebują porad, ponieważ duża liczba przepisów jest bardzo skomplikowana, co skutkuje wieloma wątpliwościami w zakresie ich stosowania.  

paragon

Krajowa Informacja Skarbowa to infolinia, z którą można połączyć się pod numerami 801 055 055 oraz 22 330 03 30. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 07.00 – 18.00. Na infolinii każdy obywatel może uzyskać informacje związane z podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT), podatkiem dochodowym od osób prawnych, podatkiem od czynności cywilnoprawnych, podatkiem od spadku i darowizn. Ponadto, wszyscy zainteresowani mogą otrzymać pomoc dotyczącą JPK, deklaracji i zeznać podatkowych oraz akcyzy. Jeśli interesują nas porady podatkowe we Wrocławiu, to od teraz nie musimy już korzystać z usług renomowanych kancelarii prawniczych.

laptop

Wystarczy, że zadzwonimy na infolinię Krajowej Informacji Podatkowej, i tam uzyskamy wszystkie informacje bezpłatnie. Należy jednak pamiętać o tym, iż na ten moment informacje podatkowe na infolinii mają wyłącznie charakter doradczy. Urzędnicy nie mają bowiem dostępu do dokumentów osoby dzwoniącej, przez co nie mają pełnego rozeznania w danym przypadku.