Jeżeli chodzi o wizyty u prawników, możemy z jednej strony obserwować dzisiaj ciekawe tendencje. Bo z jednej strony udzie już z większą świadomością korzystają ze wsparcia prawników.

Z drugiej jednak, jesteśmy dzisiaj świadkami takiej tendencji, że jednak jeśli ludzie nie widza konieczności, to nie będą potem się raczej interesować tym, żeby się wybrać do prawnika. Przez konieczność należy rozumieć tutaj taką sytuację, w której wiedza już że mają problem i wiedzą też, ze nie będą go w stanie samodzielnie rozwiązać. Powiedzmy sobie szczerze. Bardzo dużo we współpracy z prawnikiem będzie zależało od tego, jak będziemy się zachowywać na początku. Pierwsze spotkanie ma charakter researchowy, prawnik musi bowiem poznać dokładnie naszą sytuację oraz nasze potrzeby, wyjaśnia adwokat Marek Szymała. W związku z tym na takie spotkanie , szacunku dla czasu własnego oraz czasu osoby, która nasp przyjmuje, trzeba przyjść odpowiednio przygotowanym. Czyli – zabieramy ze sobą wszystkie możliwe dokumenty, które mogą dotyczyć naszej sprawy.

Po drugie, odpowiadamy w sposób możliwe najbardziej jasny, precyzyjny i rzeczowy na każde zadane pytanie. Dzięki temu, komunikacja będzie przebiegała sprawniej, więc będziemy mieli tutaj bardzo wiele czynników, które będą faktycznie w stanie przełożyć się na fakt, że jesteśmy skłonni potem naprawdę bardzo sprawnie zadziałać bezpośrednio albo właśnie za pośrednictwem prawnika, który działa w naszym imieniu. Nie można tu sobie pozwalać na komunikacyjny chaos, to będzie naprawdę niezbyt dobra decyzja, której konsekwencje też mogą się przedstawiać w sposób bardzo poważny. A to nie ma przełożenia na żadne pozytywne skutki później, a dodatkowo jeszcze bywa niesamowicie negatywne i frustrujące.

Pamiętajmy o tym, że prawnik ma nam z założenia pomagać. A ta pomoc będzie tym skuteczniejsza im lepiej zorganizujemy się do działania, będąc bowiem zmobilizowanymi i poukładanymi mamy gwarancję najlepszych efektów dla swojego zapotrzebowania, co niewątpliwie przełoży się na bardzo wiele dobrego.
Dzisiaj nie jest wcale trudno znaleźć dobrego prawnika, jednocześnie jego skuteczność jest w dużej mierze uzależniona właśnie od tego jak poważnie i merytorycznie sami podejdziemy do takiej współpracy. Jeśli zatem jesteśmy nastawieni na skuteczność, to też właśnie skutecznie podchodźmy do tematu już od pierwszego spotkania, bardzo wiele od niego zależy!