Zazwyczaj kiedy myślimy o biurze detektywistycznym mamy na myśli grupę kilku osób, które współpracują w celu rozwiązania jakiejś zagadki kryminalnej lub pomagają odnaleźć zaginioną osobę. Są to działania prowadzone na szeroką skalę, wymagające zaangażowania zarówno wielu osób jak i środków finansowych. Często nie trwają krótko, chociaż mają za zadanie przyspieszyć działanie innych służb. Jednakże i tak zwykle są bardziej skuteczne gdyż pozwalają na skupienie się na jednej sprawie i poświęceniu jej całej uwagi. Podstawowa działalność takich organizacji owszem skupia się na tego typu sprawach jednakże większość biur detektywistycznych poszerza swoje pola działania o nowe oferty usług.

Jakie usługi oferują biura detektywistyczne?

Ochrona osób i mienia

Czasy się zmieniają, zmieniają się także potrzeby klientów. Coraz więcej osób posiada więcej wartości które pragnie chronić. Dotyczy to zarówno dóbr materialnych jak i ochrony osób. Wiele osób, które dysponują dużym majątkiem często obawia się nie tylko o jego wartość ale także o zdrowie i życie swoich bliskich. Jest to w pewnym sensie uzasadnione, gdyż takie rodziny są obarczone większym ryzykiem porwania dla okupu bądź szantażu. Z pomocą przychodzą biura detektywistyczne oferujące usługi ochrony fizycznej osób lub szerszego zakresu czyli ochrony VIP. Wygląda to ogólnie tak, że dana osoba ma swojego ochroniarza, który towarzyszy jej przez praktycznie cały czas w każdym miejscu. Czy to pomoże uniknąć zagrożenia? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, na pewno utrudni działanie osób trzecich. Tacy ochroniarze są zazwyczaj wykwalifikowani w obronie innych osób, potrafią ocenić zagrożenie i odpowiednio zareagować. Skutecznie chronią strefę osobistą klienta przed intruzami. Wiele znanych osób korzysta z takich usług aby uchronić się przed natarczywością fanów lub wrogów. Ochrona fizyczna może także polegać na przykład na zwykłym transporcie dzieci z i do szkoły lub na jakieś dodatkowe zajęcia. Ochrona mienia polega natomiast na pozostawaniu w ciągłej gotowości do interwencji gdy otrzyma się sygnał o naruszeniu własności materialnych. Często wiąże się to z montażem specjalnych systemów alarmowych w budynkach objętych ochroną. Firmy oferujące takie usługi gwarantują dotarcie do miejsca zdarzenia w kilka minut i interwencję swoich pracowników. Takie zabezpieczenia często odstraszają potencjalnych przestępców. Pracownicy odpowiedzialni za ochronę majątku są zwykle pierwszymi osobami interweniującymi w miejscu przestępstwa.

karta

Ochrona podczas transakcji pieniężnych

Osoby dysponujące większym majątkiem, choć nie tylko takie osoby, często dokonują transakcji na większe kwoty pieniędzy. Chociaż z reguły takie transakcje są przeprowadzane teraz zdalnie, są sytuacje kiedy trzeba za coś zapłacić gotówką. Jest to przedsięwzięcie dosyć ryzykowne, gdyż zawsze są w to zamieszane co najmniej dwie osoby, i o ile siebie możemy być pewni to druga strona pozostaje zagadką. Warto wtedy skorzystać z asysty w trakcie takiej transakcji. Jest to kolejna usługa jaką oferują biura detektywistyczne.

Przy współpracy z exclusivesecurity.pl